• امروز پنجشنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱
 • اداره کل مدیریت بحران استان هرمزگان

  لزوم احتیاط در ترددهای دریایی به دلیل شرایط نامناسب جوی دریایی /پیش بینی وزش باد نسبتأ شدید و پدیده گرد و خاک و مواج شدن دریا/کاهش میدان دید افقی

  فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

  alt

  مدیر کل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: با توجه به ناپایداری دریایی جنوب کشور منجر به وزش باد شدید (شمال غربی-جنوب غربی) تا ۵۴ کیلومتر بر ساعت (۳۰نات ) و افزایش ارتفاع موج تا ۲۰۹سانتیمتر (۷پا) می گردد که این ناپایداری باعث گردوخاک، کاهش میدان دید افقی و کاهش کیفیت هوا در سواحل و جزایر میشود .

  لذا هم استانی های عزیز با توجه به ناپایداری های دریایی ، طی روزهای سه شنبه (۱۴۰۰/۹/۳۰) تا یکشنبه(۱۴۰۰/۱۰/۵) هفته جاری و آینده از هرگونه فعالیتهای دریایی خودداری کنند.
   
  مهرداد حسن زاده ضمن اعلام این مطلب افزود: طبق اعلام هواشناسی هرمزگان طی روزهای یاد شده بعلت ناپایداری های دریایی ، وزش باد نسبتاً شدید و مواج شدن دریا را در خلیج فارس ،تنگه هرمزو دریای عمان با تاکید بر مناطق کیش ،لاوان ، بندرلنگه ، سیری ، ابوموسی ، تنب بزرگ و کوچک ، قشم ، هرمز ، لارک ، هنگام ، سیریک و جاسک را شاهد خواهیم بود.
   
  وی با اشاره به وزش باد شدید ،مواج شدن و ناایمن بودن شرایط دریا بیان کرد: طی روزهای سه شنبه 30 آذرماه تا یکشنبه 5 دیماه به دلیل شرایط جوی موجود، از هم استانی های عزیز تقاضا می شود از فعالیت دریایی در خلیج فارس ، تنگه هرمز و دریای عمان خودداری کنند.