• امروز یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰
 • اداره کل مدیریت بحران استان هرمزگان

  مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان اعلام کرد: هشدار مدیریت بحران استانداری هرمزگان/لزوم احتیاط در ترددهای دریایی و خودداری از قرارگیری در حریم رودخانه های فصلی/پیش بینی وزش باد نسبتاً شدید، پدیده گرد و خاک، مواج شدن دریا، کاهش میدان دید افقی و احتمال ب

  فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

  alt

  مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: خروجی نقشه ها و مدل های هواشناسی برای روزهای آینده بیانگر ناپایداری وضعیت جوی و دریایی است که موجب اختلال در ترددهای دریایی و احتمال آسیب به شناورهای سبک و تورهای صیادی خواهد شد.

  به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، مهرداد حسن زاده ضمن اعلام این خبر، عنوان کرد: طبق اعلام هواشناسی وزش باد نسبتاً شدید شمال شرقی تا ۴۸ کیلومتر بر ساعت (۲۶ نات) و افزایش ارتفاع موج تا۱۵۰سانتیمتر (۵ پا) را طی روزهای جمعه ۲۸ آبان تا یکشنبه ۳۰ آبان ماه خواهیم داشت.
   
  وی به منطقه های تحت تاثیر این سامانه جوی اشاره کرد و گفت: این سامانه بندرعباس، قشم، هرمز، لارک، هنگام، سیری، ابوموسی، تنب بزرگ و کوچک و باشدت کمتر سیریک و جاسک را تحت تاثیر قرار خواهد داد.
   
  حسن زاده بیان کرد: سامانه گذر امواج تراز میانی جو چهارشنبه ۲۶ تا پنجشنبه ۲۷ آبان ماه و زبانه های سامانه پرفشار جمعه ۲۸ تا یکشنبه ۳۰ آبان ماه فعال خواهد شد.
   
  وی خاطرنشان کرد: در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه، رگبار پراکنده باران، رعد و برق و افزایش سرعت و در روزهای جمعه تا یکشنبه وزش باد نسبتاً شدید شمال شرقی همراه با گرد و خاک از جمله پیش بینی های هواشناسی استان در پی ورود این سامانه جوی است.
   
  مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان اضافه کرد: احتمال بالا آمدن آب رودخانه های فصلی و سیلابی شدن موقت رودخانه ها، گرد و غبار و کاهش میدان دید افقی دیگر وضعیت مخاطره آمیز این سامانه است.
   
  وی تاکید کرد: این سامانه همچنین با تاثیر بارش در برخی نقاط استان به ویژه مناطق شمالی، شرقی، مرکزی استان و محدوده تنگه هرمز علاوه بر آن با وزش باد شدید مناطق شرقی و مرکزی استان را تحت تاثیر قرار خواهد داد.
   
  وی با اعلام وضعیت هشدار از هم استانی های عزیز خواست که با توجه به مواج شدن تنگه هرمز و دریا در ساعات صبح تا ظهر طی روزهای جمعه تا یکشنبه، تمهیدات لازم در خصوص تردددهای شناورهای مسافربری و سبک صورت پذیرد.
   
  حسن زاده خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش سرعت باد و احتمال بروز گرد و خاک، هم استانی های عزیز از تردد غیرضروری در ساعات صبح تا ظهر در مناطق شرقی و مرکزی استان و همچنین طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه با توجه به احتمال بارندگی از قرار گیری در حریم رودخانه های فصلی خودداری کنند.