• امروز یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰
 • اداره کل مدیریت بحران استان هرمزگان

  مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان: عملیات آواربرداری و بازسازی منازل آسيب دیده در مناطق زلزله‌زده بخش فین از روستای گیشان غربی آغاز شد

  فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

  altمدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: عملیات آواربرداری و بازسازی منازل آسيب دیده در مناطق زلزله زده بخش فین شهرستان بندرعباس در استان هرمزگان از روز سه شنبه، با هماهنگی استانداری هرمزگان و با استفاده از ظرفیت تجهيزات لجستیکی نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامى و اداره کل راهداری استان، در روستای گیشان غربی آغاز شد.

   

  به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، مهرداد حسن زاده در این خصوص عنوان کرد: کار بازسازی منازل تخریب شده در روستای گیشان غربی آغاز شده است و طی دو تا سه روز آینده با اتمام کار آواربرداری اولیه، ستاد بازسازی برای تشکیل پرونده و ساخت مسکن در منطقه مستقر میشوند.
   
  به گفته مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان، معمولا آواربرداری به فاصله ۴ تا ۵ روز از زمان زلزله آغاز میشود اما با توجه به تأکیدات معاون اول رئيس جمهور و مهندس دوستی استاندار هرمزگان و با بسیج مطلوب امکانات از سوی دستگاهها، از امروز آواربرداری از روستای گیشان غربی آغاز شد.
   
  وی گفت: ۱۵ تیم کارشناسی هم از دیروز به روستاهای زلزله زده اعزام شده اند تا هر چه سریعتر بحث خسارتها جمع بندی شود.
   
  مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: طبق برآوردها در مجموع دو هزار و ۷۵۰ واحد نیازمند نوسازی، بازسازی و تعمیرات هستند.
   
  حسن زاده افزود: از شب حادثه تاکنون بیش از ۳ هزار چادر بین مردم در مناطق زلزله زده توزیع شده و همچنان با توجه به تقاضا چادر در حال توزیع است.
   
  شایان ذکر است، روز سه شنبه جمعی از خبرنگاران استان هرمزگان با هماهنگی روابط عمومی استانداری هرمزگان از روستاهای زلزله زده گیشان غربی و رضوان در بخش فین بازدید کردند.