• امروز یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲
 • اداره کل مدیریت بحران استان هرمزگان

  احتمال سیلابی شدن رودخانه های فصلی/ بالا آمدن آب رودخانه ها/اختلال در کلیه فعالیتهای دریایی/ آسیب به تاسیسات ساحلی و فرا ساحلی /بالا آمدن سطح آب در مجاورت سواحل

  فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

  alt

  مدیر کل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: با توجه به ناپایداری متاثر از نزدیکی چرخند حاره ای منجر به تندباد شدید در مناطق ساحلی در محدوده 70کیلومتر در ساعت (40نات ) و در مناطق فراساحلی بیش از 40 نات می گردد که این ناپایداری همراه با رگبار باران ، رعد و برق و افزایش ارتفاع موج در مناطق ساحلی در محدوده 3 متر و در مناطق فرا ساحلی به بیش از 4 متر می باشد . لذا هم استانی های عزیز با توجه به فعالیت توفان حاره ای در دریای عمان ، طی روزهای شنبه تا یکشنبه هفته جاری از هرگونه فعالیتهای دریایی در دریای عمان خودداری کنند.

  مهرداد حسن زاده ضمن اعلام این مطلب افزود: طبق اعلام هواشناسی هرمزگان طی روزهای شنبه 10 تا یکشنبه 11 مهر ماه بعلت ناپایداری های متاثر از نزدیکی چرخند حاره ای ، وزش باد نسبتاً شدید و مواج شدن دریا را در دریای عمان ، سواحل جاسک و سیریک با شدت کمتر شرق تنگه هرمز را شاهد خواهیم بود.

  وی با اشاره به رگبار باران ، رعد وبرق و احتمال تگرگ و تند باد لحظه ای بیان کرد: طی روزهای شنبه 10 تا دوشنبه 12 مهرماه به دلیل شرایط جوی موجود، بالا آمدن آب رودخانه ها و احتمال سیلابی شدن رودخانه های فصلی دور از انتظار نیست و از هم استانی های عزیز تقاضا می شود با توجه به احتمال سیلابی شدن رودخانه ها در برخی نقاط شرقی استان از تردد در حاشیه ی رودخانه ها خوداری شود .

  حسن زاده با اشاره به مناطق تحت تاثیر ناپایداری های ناشی از چرخند حاره ای و رشد ابرهای همرفتی در ارتفاعات استان، اظهار کرد: بیشترین تاثیرات این سامانه بر مناطق شرقی هرمزگان (جاسک ، سیریک ، بشاگرد ، نقاطی از میناب وردان ) و ارتفاعات استان خواهد بود.

  وی اضافه کرد: همچنین طی روزهای یاد شده به دلیل تند باد شدید در مناطق ساحلی اختلال در کلیه فعالیتهای دریایی و آسیب به تاسیسات ساحلی و فراساحلی را در پی خواهد داشت به همین منظورتقاضا می شود به توصیه های ایمنی توجه لازم بعمل آید ضمناً تغییرات احتمالی توفان حاره ای در هشدار بعدی اطلاع رسانی خواهد شد .