• امروز سه شنبه ۷ تیر ۱۴۰۱
 • اداره کل مدیریت بحران استان هرمزگان

  مدیر کل مدیریت بحران استانداری هرمزگان در پیامی فرارسیدن هفتم مهرماه ،روز «آتش نشانی و ایمنی» رابه همه آتش نشانان تبریک و تهنیت گفت.

  فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

  alt

  متن کامل پیام مهرداد حسن زاده به شرح ذیل می باشد:

  پیامبرصلی الله علیه وآله : "مَن رَدَّ عَن قَومٍ مِنَ المُسلِمینَ عادِیَهَ ماءٍ أونارٍ وَجَبَت لَهُ الجَنَّهُ" هر كس از آسيب رساندن آب يا آتش به گروهى از مسلمانان جلوگيرى كند، بهشت بر او واجب گردد.

  ۷مهرماه، روز ایمنی و آتش نشانی یادآور کسانی است که برای نجات جان و مال انسان ها، جان بر کف دل به دریایی از حوادث سپردند و با رشادت و دلاوری از جان خود گذشتند. روز آتش نشان روز تجلیل و پاسداشت جایگاه مردانی است از جنس ایثار، شهامت و شهادت. فرشته های نجات که آتش عشق خدمت به خلق در وجودشان زبانه می کشد تا آتش سوزان و سوزنده حوادث را در زندگی خلق خاموش کنند . اینجانب ضمن تقدیر و تشکر از خدمات و تلاش های شبانه روزی آتش نشانان خدوم و زحمتکش در شهرها و روستاهای کشور، علی الخصوص آتش نشانان زحمت کش شهر بندرعباس و استان هرمزگان، که با از خود گذشتگی و ایثار جان خود همواره در مواجهه با خطر، با جسارت و شجاعت، برای نجات آسیب دیدگان تلاش کرده اند و با اثبات عملکرد خود به عنوان ناجیان مردم عزیزمان همواره و در همه حال آماده خدمت و جانفشانی هستند تبریک عرض می نمایم.