• امروز سه شنبه ۶ مهر ۱۴۰۰
 • اداره کل مدیریت بحران استان هرمزگان

  تداوم ناپایداری جوی در استان/مردم از ترددهای غیر ضروری جدا اجتناب کنند/ ادامه پدیده گرد و خاک و بارندگی های رگباری و پراکنده در استان

  فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

  alt

  مدیر کل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: با توجه به شرایط جوی ناپایدار در استان پدیده گردوخاک و بارندگی های رگباری و پراکنده در استان تداوم پیدا خواهد کرد از مزدم عزیز استان تقاضا می شود از تردد های غیر ضروری جدا خودداری کنند.

  مهرداد حسن زاده ضمن اعلام این مطلب افزود: با تاثیر سامانه فصلی بر روی استان طی روزهای اخیر، مقارن ساعت ۱۷:۱۵ روز جاری سه شنبه ۲۹ تیر ماه، تند باد موقتی همراه با گرد و خاک موجب کاهش دید در سطح شهرستان بندرعباس گردید
  این وضعیت موقتی بوده و احتمال تکرار آن در ساعاتی دیگر در نواحی مختلف شهرستان بندر عباس، بندر خمیر و نواحی شمالی و ارتفاعات شهرستان بندرعباس همراه با رعد و برق و بارش باران دور از انتظار نخواهد بود .
   
  وی اضافه کرد: در مناطق غربی و مرکزی استان نیز که شرایط بارشی چندان مهیا نیست استقرار توده ناپایدار همراه با وزش باد شدید و گردوخاک موقتی پیش بینی میشود.
   
  حسن زاده تصریح کرد: با کاهش ابرهای ناپایدار این شرایط به تدریج تضعیف خواهد شد و احتمال رگبار پراکنده همراه بارعدوبرق در ارتفاعات محتمل است.
   
  مدیر کل مدیریت بحران استانداری هرمزگان ادامه داد: در روز چهارشنبه با شدت کمتر تاثیر سامانه فصلی و رگبار و رعدوبرق و وزش باد نسبتا شدید محتمل است و از پنجشنبه سامانه فصلی تضعیف شده و شرایط پایداری در سطح استان پیش بینی می شود.
  وی خاطر نشان کرد: طی روزهای آیندهتاثیر فعالیت سامانه بررسی بر وضعیت جوی و افزایش سرعت وزش باد گردوخاک و مواج شدن دریا را شاهد خواهیم بود.
   
  وی با اشاره به مناطق تحت تاثیر فعالیت سامانه بررسی استان، اظهار کرد: بیشترین تاثیرات این سامانه بر ارتفاعات استان از جمله بشاگرد، حاجی آباد، رودان، بستک و ارتفاعات بخش مرکزی استان خواهد بود.
   
  حسن زاده با اشاره به رگبار پراکنده ی باران و رعد و برق، افزایش سرعت وزش باد، بیان کرد: طی روزهای یاد شده به دلیل شرایط جوی موجود، بالا آمدن آب رودخانه های فصلی، وقوع گرد و خاک و کاهش دیده میدانی هم استانی های عزیز طی روزهای آینده از تردد های غیر ضروری اجتناب کنند.
   
  وی با اشاره به افزایش سرعت وزش باد و مواج شدن دریا، افزود: وزش باد نسبتا شدید جنوب غربی و شمال غربی نزدیک به ۴۰ کیلومتر در ساعت و افزایش ارتفاع امواج تا ۱۲۰ سانتیمتر طی روزهای آینده تنگه هرمز و دریای عمان را تحت تاًیر قرار خواهد داد.
   
  وی با اشاره به اینکه این شرایط جوی در دریا می تواند موجب مواج شدن دریا، اختلال در ترورهای دریایی و پاره شدن تورهای صیادی شود، افزود: از هم استانی عزیز تقاضا می شود از تردد با شناورهای سبک در تنگه هرمز و دریای عمان جدا خودداری کنند.