• امروز جمعه ۱۵ مرداد ۱۴۰۰
 • اداره کل مدیریت بحران استان هرمزگان

  بررسی آخرین وضعیت منطقه زلزله زده در ستاد بحران با فرمانداران شهرستان های معین به صورت ویدئو کنفرانس

  فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

  altمدرس خبر داد: زلزله غرب استان خسارتی در پی نداشت

  معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان گفت: کانون اصلی زلزله غرب استان در شهرستان بستک بود که شدت این زمین لرزه در پنج شهرستان دیگر نیز احساس شد€Œ.

  رضا مدرس در حاشیه ستاد پیشگیری هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران با فرمانداران شهرستان های معین و همجوار با ویدئو کنفرانس، افزود: خوشبختانه کانون این زمین لرزه منطقه کوهستانی و فاقد سکنه درحوالی شهرستان بستک بوده است.

  وی اضافه کرد: تا کنون هیچ گونه خسارت جانی و مالی اعلام نشده و تنها گزارشاتی از آسیب های جزئی به منازل روستایی که بافت فرسوده داشته اند اعلام شده است.

  مدرس خاطر نشان کرد: خسارت های وارد شده به بافت روستایی توسط بنیاد مسکن استان در حال بررسی است و پس از جمع آوری اطلاع رسانی خواهد شد.

  معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان با بیان اینکه ستاد بحران شهرستان در شهرستان های معین منطقه زلزله زده برگزار شده، افزود: به صورت همزمان در شش شهرستان پارسیان، بندرلنگه، بندرخمیر، بستک، بندرعباس و میناب به ریاست فرمانداران جلسه ستاد بحران برگزار شد.

  وی تاکید کرد: این زمین لرزه تا کنون حدود ۱۲ پس لرزه داشته و با توجه به این امر بهتر است مردم منطقه تمامی نکات ایمنی را رعایت کنند.

  روابط عمومی و امور بین الملل استانداری هرمزگان