• امروز سه شنبه ۶ مهر ۱۴۰۰
 • اداره کل مدیریت بحران استان هرمزگان

  پنجمین جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان برگزار شد

  فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

  altاستاندار هرمزگان گفت:الزامات و مقررات پرورش میگو دقیقاً توسط فعالان این صنعت رعایت شود.رودخانه€Œهای هرمزگان با استفاده از توان بخش خصوصی و دولتی لایروبی و ساماندهی می€Œشوند.دستگاه€Œهای مسئول با پیش بینی امکانات لازم همواره از آمادگی کافی برای مدیریت مناسب در زمان وقوع حوادث غیرمترقبه برخوردار باشند.

  به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان هرمزگان با اشاره به ارائه گزارش دامپزشکی در خصوص وضعیت مزارع پرورش میگوی استان هرمزگان، عنوان کرد: در این خصوص دستگاه€Œهای مسئول باید به طور جدی رعایت قوانین و مقررات را از تولید کنندگان فعال در صنعت پرورش میگو بخواهند.

  وی ادامه داد: تولیدکنندگان میگو باید الزامات دامپزشکی و شیلات را دقیقاً رعایت کنند تا محصول تولیدی در این صنعت از ایمنی و سلامت کامل برخوردار باشد.

  استاندار هرمزگان افزود: در این خصوص نیاز به مراقبت و نظارت جدی وجود دارد و باید با متخلفین برابر قانون و مقررات برخورد شود.

  همتی در ادامه به بحث ساماندهی رودخانه‌های استان هرمزگان اشاره کرد و بیان داشت: رودخانه هایی که در مسیر جمعیتی شهرها و روستاها قرار دارند، نیازمند لایروبی و ساماندهی هستند و برای این کار باید از توان بخش خصوصی و دولتی استفاده شود.

  وی گفت: بخشی از این رودخانه ها باید از طریق منابع بودجه عمومی لایروبی و ساماندهی شوند که باید پیگیری لازم در این خصوص صورت گیرد و برای بخش دیگری که امکان جلب مشارکت بخش خصوصی وجود دارد، باید از این ظرفیت استفاده شود.

  استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: با توجه به قرار گرفتن در نیمه دوم سال و احتمال وقوع بارندگی در استان هرمزگان، مردم باید نکات ایمنی را به‌طور جدی به ویژه هنگام عبور از آبنماها و مسیرهای عبور سیل رعایت کنند.

  وی با تاکید بر اینکه تمامی دستگاه های عضو ستاد پیشگیری و مقابله با بحران باید همواره از آمادگی لازم برخوردار باشند، خاطرنشان کرد: امکانات مورد نیاز در هنگام حوادث غیرمترقبه و بحران باید پیش بینی و همواره در دسترس باشد.

  همتی اضافه کرد: با پیشگیری می€Œتوان بسیاری از خسارت ها را در هنگام وقوع بحران و حوادث غیرمترقبه کاهش داد و بنابراین آمادگی همیشگی دستگاه ها یک ضرورت است.

  وی یادآور شد: دستگاههای اجرایی موظف به برگزاری مانورهای آمادگی در برابر بحران هستند و در این خصوص باید توجه جدی وجود داشته باشد.