• امروز جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹
 • اداره کل مدیریت بحران استان هرمزگان

  تدابیر ستاد بحران موجب حذف وقایع غیر مترقبه شد

  فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

  altصفا ایسنی با اشاره به آخرین وضعیت متاثر از سامانه بارش در شهر بندرعباس گفت: تدابیر و تمهیدات صورت گرفته در سطح شهر بندرعباس موجب حذف وقایع غیر مترقبه و خسارات ناشی از آبگرفتگی معابر شد.

  علیرضا صفا ایسینی با اشاره به میزان بارندگی طی 24 ساعت گذشته در سطح شهرستان بندرعباس افزود: بیشترین بارش در شهرستان بندرعباس به بخش فین با 140 میلیمتر و کمترین به سرخون با 23 میلیمتر تعلق دارد.

  وی اضافه کرد: میزان بارندگی شهر بندرعباس طی 24 ساعت گذشته 45/6 بوده است که نسبت به سال گذشته شاهد افزایش میزان بارندگی در سطح شهرستان بوده ایم.

  مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان به اقدامات صورت گرفته به منظور جلوگیری از حوادث احتنالی در شهرستان بندرعباس اشاره کرد و گفت: موضوع دفع آبهای سطحی شهر با پیگیری شهرداری بندرعباس با بکار گیری نیروها و ماشین آلات در دستود کار فوری قرار گرفت.

  وی خاطرنشان کرد: اعزام تیم های مختلف به منظور رفع آبگرفتگی معابر، اعزام تیم های فضای سبز و پارک ها جهت رفع مشکلات در سطح معابر و بوستانها و لایروبی و آزاد سازی مسیر سیلاب و پاکسازی کانال ها، آبروها و سطح شهر از جمله اقدامات صورت گرفته بوده است.

  صفا ایسینی اضافه کرد: در محله چاهستانی ها انسداد مسیر سیلاب با استفاده از قطعات بتنی و ایجاد خاکریز و همچنین ایجاد دیوار حفاظتی خاکی در حاشیه ترانشه ها جهت جلوگیری از جاری شدن سیلاب به محله پایین دست و استقرار ماشین آلات در محل جهت مقابله با هر گونه حادثه احتمالی انجام گرفت.

  وی تصریح کرد: استقرار اکیپ های برق و آب و فاضلاب در نقاط مختلف شهر بندرعباس در حال حاضر وضعیت کاملا عادی و مشکل خاصی وجود ندارد.

  مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان خاطر نشان کرد: 12 واحد مسکونی در شهر بندرعباس دچار آبگرفتگی شدند که با ورود عوامل مدیریت بحران مشکل رفع گردیده است.

  وی در پایان خاطر نشان کرد: سامانه بارشی از بندرعباس خارج شد و تا بعد از ظهر این سامانه از شرق استان نیز عبور خواهد کرد.