• امروز سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸
 • اداره کل مدیریت بحران استان هرمزگان

  بیستمین مانور سراسری زلزله و ایمنی مدارس، با شعار «مدرسه ایمن – جامعه تاب آور» در بندرعباس برگزار شد

  فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

  altصفا مدیر کل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت : بیستمین مانور سراسری زلزله و ایمنی مدارس، با شعار«مدرسه ایمن جامعه تاب آور»در۳ هزار واحد آموزشی هرمزگان برگزار شد.

  وی افزود : این مانور در شهر بندرعباس به€Œ صورت نمادین در مدارس متوسطه دخترانه نفیسه و پروین اعتصامی و با حضور برخی از مسؤولان دستگاههای اجرایی برگزار شد و هدف از اجرای این مانور افزایش سطح آگاهی و آمادگی دانش آموزان ، آرامش روانی و نیز کاهش تلفات و خسارات ناشی از زمین لرزه است و در این مانور دانش€Œآموزان علاوه بر یادگیری مهارتهای لازم درخصوص نحوه پناهگیری و خروج اضطراری در زمان زلزله ، نحوه صحیح اطفاء حریق و برپایی چادر را نیز آموختند.

  وی تصریح کرد: از سه سال قبل رویکرد مانور تغییر کرده وتلاش می شود ساکنین محله های مجاور مدارس نیز در مانور نقش آفرینی نموده و علاوه بر ارتقای سطح آمادگی مدارس، محلات نیز در این بخش توانمند شوند.

  وی گفت: در طراحی سناریو مانور سعی شده است از مدارس بعنوان پایگاه پیشگیری و مدیریت بحران محدوده مجاور مدرسه استفاده شود و اهالی محلات نیز به عنوان اولین نفرات درگیر در زلزله با کسب توانمندی های امدادی در مواقع بحران ، خود بتوانند به یکدیگر کمک کنند.

  وی افزود: از حدود دو ماه قبل برنامه ریزی های لازم برای اجرای هرچه بهتر مانور در سطح استان صورت پذیرفت و در تمامی شهرستانها جلسات هماهنگی اجرای مانور با حضور کارشناسان این اداره کل و رییس اداره عملیات جمعیت هلال احمر استان برگزار شد وتلاش شده است از همه ظرفیت های شهرستان ها برای اجرای این مانور استفاده شود .

  ویدر پایان از تلاش های جمعیت هلال احمر ، اداره کل آموزش وپرورش، فرمانداری بندرعباس ،آتش نشانی بندرعباس، شهرداری بندرعباس، اورژانس و نیروهای نظامی و انتظامی به واسطه فراهم نمودن شرایط برگزاری این مانور قدردانی کرد.