• امروز یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸
 • اداره کل مدیریت بحران استان هرمزگان

  دوره آموزشی مدیریت بحران جهت دهیاران سطح استان در حال برگزاری می باشد

  فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

  altبا هدف کاهش تلفات حوادث غیر مترقبه و افزایش دانش مدیریت بحران ، 1200 دهیار استان در قالب 6 سر فصل آموزش های لازم را دریافت خواهند کرد.

  علیرضا صفا ایسینی مدیر کل مدیریت بحران استان گفت: آموزش اولویت اصلی در امر مدیریت بحران است و با تسریع آن به سطح نیروهای محلی می توان حتی از میزان خسارت ناشی از مخاطرات کاست و با برگزاری این دوره آموزشی و آشنایی آنها با راه های مقابله با بحران و امداد رسانی در زمان وقوع حادثه و... دهیاران می توانند نسبت به مدیریت بحران در روستاها اقدامات مؤثری داشته باشند .

  وی در ادامه افزود: باید سبک زندگی خود را برای وقوع هرنوع حادثه غیرمترقبه طبیعی آماده کنیم و با توجه و اهتمام به اصول و ضوابط ساختمانی در انجام پروژه ها شاهد کاهش خسارت جانی و مالی بعد از زلزله باشیم .

  ایشان یکی از راهکارهای مقابله با زلزله را به کارگیری مصالح ساختمانی مناسب و رعایت استانداردهای ساخت بنا عنوان کرد و افزود: به کارگیری مصالح ساختمانی مناسب و رعایت استانداردهای ساخت بنا از نکات حائز اهمیت برای مقابله با خطرات زلزله می باشد

  وی با تاکید بر آمادگی هرچه بیشتر دستگاه های اجرایی برای پیشگیری و کاهش خسارت های ناشی از حوادث طبیعی اظهار داشت: امروز دستگاه های اجرایی از امادگی خوبی برای مقابله با بحران برخوردار هستند اما هرچه بیشتر باید آموزش های مربوط به راهکارهای مقابله با بحران را در بین آحاد مردم گسترش داد که این امر وظیفه دستگاه های اجرایی را در حوزه آموزش سنگین تر می سازد.

  وی در خاتمه گفت : سر فصل های دوره آموزشی شامل آشنایی با وظایف قانونی دهیاران، آشنایی با شایع ترین خطرات طبیعی در مناطق روستایی، طرح های عملیاتی جهت کاهش خطر پذیری و چگونگی مقابله با بلایای طبیعی ، نحوه کنترل و نظارت ساخت سازهای حریم روستا و نحوه صدور پروانه ساختمان ، اقدامات پیشگیرانه در جهت کاهش خسارات بخش کشاورزی و اجرایی کردن طرح توسعه هواشناسی کاربردی (تهک) و نحوه آگاه سازی دهیاران دهیاران از پیش بینی وضعیت آب و هوا در کاهش خسارات ناشی از عوامل جوی می باشد و تاکنون دهیاران حوزه شرق استان آموزش های لازم را فرا گرفته اند و انشالله تا نیمه اول اسفند ماه آموزش کل دهیاران به پایان خواهد رسید.