• امروز سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
 • اداره کل مدیریت بحران استان هرمزگان

  درک خطرات اقلیمی و ایجاد باور بحران در میان کارشناسان و مسئولان

  فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

  altاستراتژی کاهش بلایا در سازمان ملل متحد روز جهانی کاهش خطرپذیری بلایا که هرساله در 13 اکتبر 2015 شعار جهانی را منتشر می نماید شعار امسال را( - knowledge for life دانش برای زندگی  ) نامگذاری نموده است. 

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان مدیریت بحران کشور، اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران کشور در همایش ملی روز جهانی کاهش خطر بلایا بر لزوم توجه مقرارت در زمینه ساخت و ساز،درک خطرات اقلیمی و ایجاد باور بحران در میان کارشناسان و مسئولان تاکید کرد.

  معاون وزیر کشور با اشاره به شعار امسال"دانش برای زندگی" گفت: برای مواجهه با حوادث باید باور به بحران را در بین خود تقویت کنیم، با ایجاد این باور می توانیم در همه زمینه ها درست، فعال و علمی برخورد نموده و از آلام بشری به علت وقوع حوادث طبیعی کاست.

   وی در ادامه به وضعیت تصادفات رانندگی در کشور اشاره کرد و افزود: آسیب های وارده ناشی از آن را به عنوان دلیلی برای ضرورت توجه به عمل درست بر شمرد و  یادآور شد: همه کسانی که رانندگی می کنند در این زمینه آموزش های لازم را فرا گرفته اند اما با وجود همه آموزش ها، روزانه به طور میانگین 20 نفر  در تصادفات کشته می شود، این نشان دهنده بی توجهی به عمل مناسب در این زمینه است.

  رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اهمیت توجه به مقررات لازم در زمینه ساخت و ساز بر لزوم پرهیز از ساختمان سازی در نزدیکی گسل و درک خطر وقوع سیلاب های ناشی از تغییرات اقلیمی تاکید کردو هشدار داد که در صورت وقوع سیلاب از چند حوزه آبریز قدرت مقاومت در برابر آن را نداریم.

  رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران کشور لزوم توجه به موضوعاتی چون آزمایش خاک، مصالح استاندارد، کارگر ماهر و متخصص و نظارت دقیق در حوزه ساخت و ساز را واجد اهمیت دانست و بر ایمن سازی  محیط زندگی و استفاده از تجربیات بومی در این زمینه تاکید کرد.