• امروز پنجشنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱
 • اداره کل مدیریت بحران استان هرمزگان

  8هزار میلیارد ریال اعتبار برای آب شرب استان های کشور تخصیص یافت

  فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

  altاسماعیل نجار گفت: امسال با هماهنگی سازمان مدیریت بحران و وزارت نیرو هشت هزار میلیارد ریال اعتبار برای تامین آب شرب استان های کشور تخصیص یافت.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان مدیریت بحران کشور، اسماعیل نجار شامگاه شنبه در جلسه شورای اداری شیروان در خراسان شمالی اظهار کرد: این میزان اعتبار به نسبت مشکلات آب شرب، بین 520 شهرستان کشور تقسیم شده است.به گفته وی همچنین دو هزار میلیارد ریال هم برای تفکیک آب شرب از آب فضای سبز، 10 هزار میلیارد ریال برای وزارت جهاد کشاورزی جهت آبیاری تحت فشار و 10 هزار میلیارد ریال هم برای صندوق توسعه بیمه کشاورزی تخصیص یافته است.

  معاون وزیر کشور با بیان اینکه ایران در بخش حوادث مقام 10 دنیا و در آسیا مقام چهارم را دارد گفت: بیشترین حوادثی که شاهد آن هستیم ناشی از سیل و زلزله است که ما هرگز نمی توانیم جلوی وقوع این رویدادهای طبیعی را بگیریم ولی با پیش بینی و پیشگیری می توان جلوی بروز حوادث ناگوار را گرفت.

  نجار با بیان اینکه ما باور به بحران نداریم و باید خودمان را در مقابل حوادث ایمن کنیم گفت: بحث زلزله مهم ترین حادثه ای است که با آن روبرو هستیم که در ساخت و سازها باید توجه ویژه ای به حوادث طبیعی از جمله زلزله مد نطر قرار گیرذ و آموزش همگانی برای مقابله با حوادث و ارتقای آموزشی را نهادینه شود.