• امروز پنجشنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱
 • اداره کل مدیریت بحران استان هرمزگان

  رصد گسل‌های موجود و نسبتا فعال در حوزه جنوب شرق کشور

  فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

  altمعاون امور آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور گفت: باید آمار و اطلاعات مورد نیاز ایستگاه‌های لرزه نگاری موردنیاز استان کرمان با رویکرد رصد گسل‌های موجود و نسبتا فعال در حوزه جنوب شرق کشور تدوین شود تا برای تامین منابع مالی آنها اقدام کنیم.

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان مدیریت بحران کشور، مرتضی اکبرپور در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران استان کرمان گفت: استان کرمان باید آمادگی لازم برای راه اندازی این ایستگاه‌ها را داشته باشد.

  وی با اشاره به این مطلب که لرزه خیزی استان کرمان موضوعی بسیار حائز اهمیت است، ادامه داد: در برخی از حوادث از تجربیات حاصل شده در زلزله بم استفاده کردیم و شاهد حداقل تلفات در این حوادث بوده‌ایم.

  معاون امور آمادگی و مقابله بر ارزیابی کار کارگروه‌های ستاد بحران استان کرمان نیز تاکید کرد و گفت: باید برنامه‌های مکتوب و کمبودهای موجود در این حوزه تدوین شود و به مرکز اعلام شود تا بتوان در راستای رفع کمبودهای موجود اقدام کرد.

  اکبرپور عنوان کرد: در پنجم دی ماه سال جاری باید مانوری با سناریوی زلزله با حضور دستگاه‌های دست اندرکار برگزار شود تا وضع موجود را بررسی کرده و بدانیم تا رسیدن به وضعیت مطلوب، چه میزان فاصله داریم.

  وی تاکید کرد: باید نیازهای مدیریت بحران استان کرمان در قالب یک برنامه تدوین شود تا برای رفع آنها اقدام کنیم.