• امروز یکشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۱
 • اداره کل مدیریت بحران استان هرمزگان

  کاهش مشکلات در مواقع بحرانی و حوادث با اجرای برنامه های آموزشی

  فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

  altبه گزارش روابط عمومی و امور بين الملل استانداری هرمزگان، دكتر جاسم جادری در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران استان هرمزگان با بیان اینکه هرمزگان از جمله استان هایی است که با بحران ها و حوادث مختلف مواجه است، عنوان کرد: مدیران این استان نیز به نوعی مدیران بحران هستند و باید همواره آمادگی مقابله با بحران را داشته باشند.

  وی ادامه داد: بارندگی های شدید و سیل، آتش سوزی و زلزله از جمله حوادث بحران زا در هرمزگان است و باید متناسب با وضعیت این استان امکانات مناسب هم برای مقابله با بحران پیش بینی و تخصیص یابد.

  استاندار هرمزگان افزود: پراکندگی و وسعت استان هرمزگان و وجود 14 جزیره در این استان امداد رسانی در مواقع بحرانی را حساس تر می کند و باید امکانات کافی برای مقابله با بحران از جمله بالگرد امداد و نجات در هرمزگان وجود داشته باشد.

  جادری گفت: خشکسالی و بارش بسیار کم باران نیز بحران کمبود آب را در هرمزگان ایجاد کرده است و هم اکنون در حال مقابله با این بحران هستیم.

  وی برگزاری کارگاه های آموزشی مدیریت بحران برای اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران استان ها را بسیار خوب و تاثیرگذار دانست و بیان داشت: مقوله آموزش مدیریت بحران کار مهمی است که باید در استان هرمزگان هم صورت گیرد.

  استاندار هرمزگان تاکید کرد: اجرای برنامه های آموزشی می تواند به کمتر شدن مشکلات در مواقع بحرانی و حوادث کمک کند.