• امروز پنجشنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱
 • اداره کل مدیریت بحران استان هرمزگان

  کمک به کاهش خطرپذيري با افتتاح مرکز تاب آوري بحران شهر تهران

  فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

  altمرکز تاب آوري بحران شهر تهران که با هدف کمک به کاهش خطرپذيري و مديريت بحران در سطح محلي، ملي، منطقه اي و بين المللي طراحي شده با حضور رييس سازمان مديريت بحران کشور و جمعي از مسيولان و متخصصان اين حوزه افتتاح شد.

  به گزارش پايگاه اطلاع رساني سازمان مديريت بحران کشور؛ اسماعيل نجار رييس سازمان مديريت بحران کشور طي سخناني با تاکيد بر اهميت موضوع تاب آوري شهرها و مفهوم گسترده آن به تغييرات جمعيتي کشور و لزوم توجه به اين تغييرات در برنامه ريزي هاي مربوط به مديريت بحران اشاره کرد و گفت: حادثه را بايد باور کنيم و مديريت بحران و پيشگيري را وارد زندگي روزمره خود کنيم.
  معاون وزير کشور افزود: به عنوان مثال وقتي گردو غبار اهواز را درنورديد ، همه رسانه ها و مسيولان به جنب و جوش افتادند، اما بعد از فروکش کردن گرد و غبار ديگر خبري نشد، البته سازمان مديريت بحران کشور دارد اين مساله را دنبال مي کند.
  وي گفت: موضوع تاب آوري شهرها به خصوص در تهران که بيشترين جمعيت شهري را در خود جاي داده حايز اهميت است و ما بايد تلاش کنيم تا بتوانيم خود را در مقابل حوادث ايمن کنيم.
  رييس شوراي هماهنگي مديريت بحران کشور تاکيد کرد: از وقوع حادثه نمي توانيم جلوگيري کنيم، ولي مي توان با تدبير، تلاش ،انديشه و به کارگيري دانش در همه ابعاد و جلب مشارکت مردم،جامعه اي ايمن بسازيم و خسارات ناشي از حوادث را کم کنيم.
  نجار افزود: در موضوع تاب آوري شهر ها با مشارکت عمومي و حمايت ستادي تلاش مي کنيم تا شهرهايمان را ايمن تر و آماده تر کنيم.
  رييس سازمان مديريت بحران کشور گفت: در حال حاضر کيفيت ساخت و سازها نسبت به گذشته با رعايت استانداردها و نظارت هاي دقيق تر بهتر شده و اين روند بايد گسترش يابد.
  دبير شوراي عالي مديريت بحران کشور با تقدير از اقدامات سازمان مديريت بحران شهر تهران گفت: دولت و شهرداري تهران هر دو به موضوع نوسازي بافت هاي فرسوده توجه دارند و دراين زمينه اقدامات خوبي انجام شده است. تاکنون قريب به يک ميليون و 700 واحد روستايي در کشور بازسازي و نوسازي شده و ساليانه نوسازي 200 هزار واحد ديگر نيز در دستور کار دولت است که اين روند ادامه دارد.
  در اين نشست همچنين کارشناسان و متخصصان حاضر در جلسه به بررسي دستاوردهاي کنفرانس جهاني کاهش مخاطرات که با حضور اسماعيل نجار از 23 27 اسفند 93 در سنداي ژاپن برگزار شده پرداختند.
  در پايان نيز اعضاي شوراي علمي مرکز تاب آوري شهر تهران معرفي و احکام آنها از سوي رييس سازمان مديريت بحران کشور، رييس سازمان پيشگيري و مديريت بحران شهر تهران و معاونان سازمان پدافند غير عامل کشور به آنان ارايه شد.