• امروز پنجشنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱
 • اداره کل مدیریت بحران استان هرمزگان

  دومین کنفرانس ملی مدیریت بحران و HSE در شریان‌های حیاتی، صنایع و مدیریت شهری در تهران برگزار شد.

  فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

  altدبیر دومین کنفرانس ملی مدیریت بحران وHSE  و عضو هیئت علمی دانشگاه تهران از برگزاری این کنفرانس با هدف ارتقاء آگاهی و ایجاد بستر تعامل و افزایش همگرایی دانشگاهیان و فعالان بخش خصوصی و دولتی در نهم و دهم دی ماه خبر داد.

  دکتر حسن هویدی با بیان این مطلب اظهار کرد: در سالهای اخیر حوادث گوناگون کلیه جنبه‌های زندگی انسانی را تحت تأثیر قرار داده است. اتفاقاتی چون زلزله بم 1382، سونامی در ژاپن 2011  و... از جمله حوادثی هستند که همه را جهت مدیریت و کاهش این آسیب پذیری اجتناب ناپذیر  به فکر وا داشته است.

  وی ادامه داد: در سالهای اخیر توجه خوبی به جنبه‌های مدیریتی بحران‌ها و تأکید بر مسائل ایمنی، بهداشت و محیط زیست زندگی صنعتی و شهری شده است اما آنچه بیشتر از پیش مورد نیاز بوده تغییر رویکردها است.

  هویدی افزود: رویکرد بشر نسبت به بحران‌ها و حوادث در اغلب موارد منفعلانه و بعد از وقوع بوده است در حالی که روح مدیریت بحران وHSE در داشتن رویکرد فعالانه و پیشگیرانه است. این در حالی است که با وجود پیشرفت‌های مختلف در ارزیابی‌های ریسک و روشهای مدیریت بحران، به دلیل پیشرفت سریع و روزافزون تکنولوژی و فناوری و به تبع آن تغییر در سبک زندگی بشر جوامع، نیاز به تحقیق هر چه بیشتر در این حوزه‌ها را طلب می‌کند.

  عضو هیئت علمی دانشگاه تهران ادامه داد: دومین کنفرانس ملی مدیریت بحران و HSE نیز با نگاهی سیستمی و با تاکید بر جنبه‌های سیاستگذاری سعی در گسترش و تبیین چنین رویکردی را دارد. این کنفرانس امسال در نهم و دهم دی ماه سال جاری به  مناسبت سالگرد زلزله بم در تهران برگزار شد.

  وزارت نفت، وزارت کشور، وزارت صنعت و معدن، سازمان یونسکو، دانشگاه های تهران، امیرکبیر، بهشتی و بسیاری از سازمان های اجرائی و علمی دیگر از  این کنفرانس حمایت کردند.