• امروز پنجشنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱
 • اداره کل مدیریت بحران استان هرمزگان

  به دنبال تمرکز و هماهنگي در اجراي مانور سراسري زلزله هستيم

  فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

  altمعاون امور آمادگي و مقابله که در مانور سراسري زلزله در مدرسه عفاف تهران حاضر شده بود گفت: سازمان مديريت بحران کشور به دنبال تمرکز و هماهنگي در اجراي مانور سراسري زلزله است.

  به گزارش پايگاه اطلاع رساني سازمان مديريت بحران کشور؛ شانزدهمين مانور سراسري زلزله و ايمني در مدارس، با شعار «آيا مدرسه من ايمن است؟» به صورت نمادين در دبيرستان دخترانه عفاف واقع در منطقه 2 آموزش و پرورش شهر تهران برگزار شد.
  معاون آمادگي و مقابله تاکيد کرد: اين مانور در مدارس با هدف ايجاد آمادگي براي رويارويي با يک زلزله واقعي و کاهش آسيب‌هاي ناشي از اين پديده طبيعي برگزار مي‌شود، بنابراين بايد سعي شود اقدامات لازم براي بهسازي لرزه‌اي ساختمان مدارس و ايمن‌سازي آنها از آسيب‌هاي ناشي از اجزاي غير سازه‌اي و ساير ملاحظات ايمني انجام شود تا آمادگي لازم براي رويارويي با اين پديده در مدارس ايجاد شود.
  اکبرپور معاون آمادگي و مقابله اظهار داشت: زلزله خبر نمي‌کنند و آمادگي مي‌تواند، خسارت‌ها را به حداقل برساند.
  وي ادامه داد: مناسبت هاي ايمني و زلزله در تقويم رسمي کشور پراکنده و زيادند که از آن جمله مي توان به بيستم مهرماه روز جهاني کاهش اثرات بلاياي طبيعي و هفته ايمني در برابر زلزله ، هشتم آذر که مانور سراسري زلزله مدارس و پنجم ديماه که سالروز زلزله بم و روز ملي ايمني و زلزله است اشاره کرد.
  معاون امور آمادگي و مقابله سازمان مديريت بحران کشور تصريح کرد: شرايط موجود باعث فرسايشي شدن مانورها در افکار عمومي شده و از حساسيت آنها نسبت به خطر بالقوه زلزله مي کاهد.
  وي ادامه داد: مطابق هماهنگي هاي صورت گرفته درصدديم با تجميع همه مناسبت هاي ايمني و زلزله در تقويم رسمي کشور پنجم ديماه را هفته ايمني در برابر زلزله و بلاياي طبيعي نامگذاري کنيم تا با تمرکز بيشتر و هماهنگي و يکپارچگي ميان همه دستگاه هاي متولي امر مديريت بحران نتيجه مطلوبتري حاصل گردد.
  شايان ذکر است اين مانور در 141 هزار واحد آموزشي با بيش از 12 ميليون دانش آموز و با مشارکت پژوهشگاه بين‌المللي زلزله‌شناسي و مهندسي زلزله، سازمان مديريت بحران کشور، آموزش و پرورش، جمعيت هلال احمر، سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني، وزارت علوم و صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران به اجرا در آمد.