• امروز سه شنبه ۷ تیر ۱۴۰۱
 • اداره کل مدیریت بحران استان هرمزگان

  نشست مشترک مديران کل مديريت بحران و استاندارد سراسر کشور

  فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

   altنشست مشترک مديران کل مديريت بحران و استاندارد سراسر کشور در خصوص استاندارد اجباري مصالح ساختماني و چالشهاي آن در صنعت ساخت و ساز امروز تالار اجتماعات سازمان ملي استاندارد ايران برگزار شد.

   

  به گزارش پايگاه اطلاع رساني سازمان مديريت بحران كشور؛ در اين نشست مشترك كه براساس تفاهم نامه منعقده في مابين سازمان مديريت بحران كشور و سازمان ملي استاندارد ايران برگزار شد، روسا و مديران اين دو سازمان همراه با روساي سازمان نظام مهندسي و مركز تحقيقات راه و شهرسازي نيز حضور داشتند.
  مهندس حسن قدمي رييس سازمان مديريت بحران كشور در اين نشست بناهاي نامقاوم در كشور را كه با زلزله 4 ريشتري جان هموطنان را تهديد مي كند، آفت بزرگي براي كشور دانست و تصريح كرد: بعد از زلزله رودبار دستورالعمل هايي به تصويب رسيد اما هنوز اجرا نشده است كه مهمترين عامل آن، عدم نظارت مستمر و عدم برخورد با متخلفين ساخت و ساز مي باشد.
  وي افزود: ما بايد براي نظارت توليد و عرضه مصالح استاندارد و تربيت نيروي كار ماهر براي مشاغل ساختماني چاره انديشي كنيم.
  برزگري رئيس سازمان ملي استاندارد ايران نيز گفت: ساختمان يك كالاي سرمايه اي است كه بر اين اساس يكي از مهمترين وظايف اين سازمان، استاندارد سازي مصالح ساختماني است كه اين امر با انتشار فهرستي از مراكز فروش مصالح استاندارد بالغ بر 4800 واحد در سطح كشور آغاز شده است.
  وي توجه به صنعت جوش و مهارت هاي مربوط به آن را در صنعت ساخت و ساز بسيار مهم دانست و تصريح كرد: به لحاظ اينكه مقاومت اسكلت در سازه نقش مهمي در پايداري آن دارد، نيروي هاي متخصص در اين خصوص را بايد ساماندهي كرد.