• امروز سه شنبه ۷ تیر ۱۴۰۱
 • اداره کل مدیریت بحران استان هرمزگان

  امدادرساني درزلزله هاي آذربايجان و خراسان مطلوب بود

  فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

  معاون وزير کشور و رييس سازمان مديريت بحران کشور گفت: روند امداد و نجات در حوادث طبيعي اخير همچون زلزله در استان هاي آذربايجان شرقي و خراساني جنوبي مطلوب و موفق ارزيابي شده است.

  به گزارش پايگاه اطلاع رساني سازمان مديريت بحران كشور به نقل از ايرنا؛ مهندس حسن قدمی روز سه شنبه در حاشیه رزمایش زلزله در شهرستان قدس گفت: در این حوادث با حضور بموقع نیروهای امدادی شاهد کاهش تلفات و صدمات جانی بودیم.
  وی ایجاد هماهنگی بین نهادها برای مدیریت بحران ها را بسیار ضروری دانست و اظهار کرد: رزمایش زلزله برای آمادگی نهادهای امدادی در نقاط مختلف کشور اجرا می شود.
  رییس سازمان مدیریت بحران کشور با اشاره به تهیه تجهیزات و امکانات مورد نیاز برای مقابله با حوادث پیش بینی نشده گفت: با توجه به نزدیکی شهرستان قدس به تهران حدود 80 میلیارد ریال اعتبار برای این منظور در نظر گرفته شده است.
  وی با تاکید بر لزوم ترویج و گسترش برنامه های آموزشی در حوزه مقابله با حوادث و بلایای طبیعی، همگانی شدن این آموزش ها را خواستار شد.
  قدمی افزود: اقدام هایی که در این زمینه انجام گرفته باید با شتاب بیشتری ادامه یابد.
  وی با اشاره به استقرار دستگاه شبیه ساز زلزله در برخی استان های کشور اظهار کرد: با بهره گیری از این دستگاه آموزش های لازم به دانش آموزان ارائه و از طریق آنان به خانواده ها نیز منتقل می شود.
  مدیرکل بحران استان تهران نیز در گفت وگو با خبرنگاران گفت: آموزش در مورد ایمنی و سلامت باید جایگاه خود را در فرهنگ عمومی پیدا کند و شهروندان نیز به این موضوع توجه ویژه ای داشته باشند .
  محمدتقی جاپلقی آمادگی و آشنایی مردم در مورد نحوه مقابله با حوادث طبیعی را بیشترین عامل کاهش خسارت ها و تلفات ذکر و بیان کرد: نهادهای امدادی و مردم نباید از بحران و حادثه غفلت کنند و همیشه از آمادگی لازم در این زمینه برخوردار باشند.
  وی آمادگی نیروهای امدادی را یکی از اهداف برگزاری این رزمایش ها برشمرد و گفت: با اطلاع رسانی بموقع می توان مردم را با مدیریت بحران آشنا کرد.