• امروز سه شنبه ۷ تیر ۱۴۰۱
 • اداره کل مدیریت بحران استان هرمزگان

  سفر مهندس قدمي به خراسان جنوبي

  فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

  altرييس سازمان مديريت بحران کشور بلافاصله پس از وقوع زمين لرزه براي ايجاد مديريت واحد در امداد رساني به خراسان جنوبي سفر کرد.
  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان مدیریت بحران کشور؛ مهندس حسن قدمی رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: بر اثر زلزله 5/5 ریشتری، 16 روستای بخش زهان، زیر کوه و قائن خراسان جنوبی بین 10 تا 60 درصد آسیب دیده اند که متاسفانه 6تن از هموطنان جان خود را از دست داده و 23 تن مجروح شده اند که همگی تحت مداوا قرار دارند.

  وی اضافه کرد: زمین لرزه ها تا نیمه شب گذشته ادامه داشته و 20 پس لرزه ثبت شده است.
  دبیر شورایعالی مدیریت بحران کشور افزود: جستجو برای یافتن افراد پایان یافته و آوار برداری بلافاصله آغاز شده و تلاش برای بازگشایی راههای ارتباطی ادامه دارد.

  مهندس قدمی خاطرنشان کرد: 180 خانوار که خانه‌های آنها تخریب شده شناسایی و چادرهای امدادی در اختیارشان قرار گرفته است.
  وی درباره میزان خسارات وارده به مناطق زلزله‌زده بیان داشت: هنوز برآوردی از خسارت‌ها انجام نشده ولی در کل 16 روستا خسارت دیده‌اند که از این تعداد 5 روستا کاملاً‌ تخریب شده‌اند.
  قدمی بیان داشت: نیازی به کمک‌‌‌های استان همجوار خراسان جنوبی نیست و حادثه در حد محلی است.
  آخوندی مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی اظهارداشت: طبق بررسی انجام شده این زمین لرزه مفقودی نداشته و اسکان اضطراری انجام شده و مایحتاج ضروری و وسایل گرمایشی به زلزله زدگان تامین شده است .
  وی از ارسال تجهیزات مورد نیاز مانند آمبولانس، اتوبوس، لودر، بیل میکانیکی و بولدوزر به منطقه خبر داد و گفت: پانصد چادر بین زلزله زدگان توزیع شده است.