• امروز سه شنبه ۷ تیر ۱۴۰۱
 • اداره کل مدیریت بحران استان هرمزگان

  ظرح جامع خطر پذیری در کشور تهیه شد

  فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

  altمعاون وزير و رييس سازمان مديريت بحران کشور، از تهيه طرح جامع خطرپذيري خبر داد.
  به گزارش پايگاه اطلاع رساني سازمان مديريت بحران كشور به نقل از ایرنا؛ مهندس حسن قدمی رییس سازمان مدیریت بحران کشور روز شنبه در نشستی با اعضای کمیسیون های عمران و بودجه مجلس شورای اسلامی و تنی چند از معاونان وزرا در گرگان افزود: این طرح برای حوادث سیل، زلزله، آتش سوزی و خشکسالی تهیه و تدوین شده است اما اعتبارات لازم برای اجرای آن وجود ندارد.

  مهندس قدمي قانون مدیریت بحران را، یکی از بهترین مصوبات مجلس در دو دوره گذشته دانست و افزود: اما متاسفانه بودجه ای که برای این قانون در نظر گرفته می شود، به طور مستقیم به سازمان پرداخت نمی شود و باید از معاونت توسعه و برنامه ریزی ریاست جمهور بودجه ها اختصاص یابد.

  به گفته وی، کشور ما یک حادثه خیز است و عقل حکم می کند که برای مقابله با حوادث فکر اساسی کنیم، نه این که پس از وقوع حادثه به فکر چاره باشیم.
  رییس سازمان مدیریت بحران کشور تصریح کرد: ما تاکنون برنامه ای برای پیشگیری نداشته ایم و به همین دلیل، میزان تلفات ناشی از حوادث زیاد بوده، اما امروز با برنامه ریزی های صورت گرفته، میزان تلفات به شدت کاهش یافته است.
  دبير شورایعالی مدیریت بحران کشور ادامه داد: قانون مدیریت بحران، 14 کارگروه تخصصی دارد اما هیچ کار تخصصی در بودجه به کارگروه ها واگذار نشده و این تنها ضعف این قانون است.
  مهندس قدمی در ادامه گفت: همین مساله باعث شده تا در بسیاری از مواقع بحرانی، حتی نتوانیم یک بیل خرید و یا تهیه کنیم.
  معاون وزیر کشور افزود: در دنیا، هزینه پیشگیری یک دهم هزینه مقابله با بلایا و حوادث است و زمانی که بودجه ای نداریم، نباید انتظارات دیگری داشت.
  دبير شورای عالی مدیریت بحران کشور اظهار کرد: اکنون طرح جامع خطرپذیری کشور یکی از وظایف سازمان مدیریت بحران است و باید به این بخش عمیق تر نگاه شود تا کار ریشه ای بررسی شود.