• امروز جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹
 • اداره کل مدیریت بحران استان هرمزگان

  سمپاشی بیش از 20000 هکتار اراضی هرمزگان علیه هجوم ملخ ها

  فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

  altمدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: برای مقابله با هجوم ملخ ها در استان، تا امروز بیش از 20هزار و 200 هکتار اراضی هرمزگان ، بوسیله دو فروند هواپیمای سم پاش و سم پاش های خورویی و دستی ، توسط عوامل سازمان جهاد کشاورزی سمپاشی شده و این امر هچنان ادامه خواهد داشت.

  علیرضا صفا ایسینی با بیان اینکه این ملخ ها از شبه جزیره عربستان وارد کشور شده اند، اظهار کرد: ورود ملخ ها از جزیره لاون به استان صورت گرفته و در حال حاضر برخی مناطق استان درگیر آن هستند و اینکه می گویند ملخ ها از حاجی آباد وارد بندرعباس می شوند واقعیت ندارد.

  وی با بیان اینکه هجوم ملخ ها مختص استان هرمزگان نیست، افزود: ورود ملخ‌های صحرایی به کشور از ۸ بهمن ماه سال گذشته از شبه جزیره عربستان که شامل کشور‌های عربستان، امارات و عمان است، آغاز شده و به مناطق جنوبی کشور شامل استان های خوزستان، بوشهر، فارس، هرمزگان، جنوب کرمان و سیستان و بلوچستان رسیده‌اند.

  مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان از آماده سازی شش فرودگاه سیار خبر داد، گفت: به منظور سهولت در امر سمپاشی هوایی بغیر از فرودگاه های استان ، شش فرودگاه سیارنیز در مناطق مختلف استان آماده سازی شده است.

  وی با بیان اینکه تا کنون هیچ گونه خسارتی در بخش کشاورزی در استان اعلام نشده است، ملخ ها بیشترین خسارت را به محصولات زراعی وارد می سازند که در این حوزه تا کنون هیچ گونه گزارشی اعلام نشده است.

  در خاتمه ایشان افزود : هجوم ملخ ها به استان تاکنون دو بار رخ داده است که با توجه به احتمال وقوع موج سوم حمله از کشورهای حاشیه خلیج فارس استان در آماده باش کامل بسر می برد.