• امروز جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹
 • اداره کل مدیریت بحران استان هرمزگان

  آخرین وضعیت متاثر از سامان بارشی استان

  فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

  altاکثر محورهای مواصلاتی بازگشایی شده اند/خوشبختانه بارندگی خسارت جانی در پی نداشته است

  معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان گفت: اکثر محورهای مواصلاتی استان بازگشایی شدند و تنها دو محور خمیر بندرلنگه به دلیل طغیان رودخانه کنخ و محور جاسکسیریک به علت طغیان آبنما مسدود بوده که برای محور بندر خمیر_بندرلنگه محور جایگزین تعریف شده است.

  رضا مدرس ضمن اعلام این مطلب افزود: تمامی تجهیزات و امکانات به منظور بازگشایی محورهای یاد شده به کار گرفته شده و امید است هر چه زودتر این دو محور نیز رفع انسداد شوند.

  وی به آخرین وضعیت بارشی در شهرستان ها اشاره کرد و گفت: بیشترین بارش در شهرستان های بندرخمیر با 84/5 میلیمتر، حاجی آباد 44/8میلیمتر، جاسک 41/3 و بندرعباس 40 میلیمتر به وقوع پیوسته است.

  مدرس اضافه کرد: آبگرفتگی شدید و غیر کنترل در استان تا کنون وجود نداشته و تنها برخی مناطق از شهرستان های جاسک، میناب و حاجی آباد آبگرفتگی جزیی داشته است.

  وی تصریح کرد: در برخی از روستاهای استان از جمله در شهرستان بندرلنگه دچار آبگرفتگی شدند که عوامل ذی ربط در حال بررسی آخرین وضعیت روستاهای تمامی شهرستان های استان هستند.

  وی با اشاره به خسارات احتمالی سامانه بارشی در استان،افزود: خسارات مالی در تمامی نقاط استان در  دست بررسی است و خوشبختانه این بارندگی ها با تمهیدات لحاظ شد و ارایه توصیه های ایمنی به مردم تا کنون خسارت جانی در پی نداشته است.